Zamów nasze usługi

789 789 122

Profesjonalne pranie materacy w Łodzi

Gwarancja rezultatu

Za usługę prania tapicerki płaci tylko zadowolony klient

Oferujemy usługę prania materacy w Łodzi, a jeśli zamówienie zostanie złożone dzisiaj, to będziemy w stanie zrealizować usługę już jutro. W przypadku pilnych sytuacji możemy nawet przyjechać jeszcze tego samego dnia.

Większość zabrudzeń w materacu gromadzi się w pokrowcu. Podczas prania materaca, faktycznie pranym elementem jest pokrowiec, a metoda ekstrakcyjna działa na głębokość około 1 cm, co oznacza, że prany jest pokrowiec oraz kilka milimetrów gąbki. Takie głębokie pranie jest wystarczające, aby usunąć większość zabrudzeń. Niestety, nie istnieje metoda prania materaca, która mogłaby wyprać gąbkę na wskroś.

Co jest prane w materacu?

Powodem do przeprowadzenia prania materaca jest zwykle zabrudzony pokrowiec. W większości materacy pokrowiec nie jest zdejmowalny, ale w przypadku łatwych do zdjęcia pokrowców można je wyprać w pralce, uzyskując podobny efekt jak przy praniu ekstrakcyjnym.

Klienci często pytają, czy można prać gąbkę materaca. W rzeczywistości większość zabrudzeń gromadzi się w pokrowcu materaca, a metoda prania ekstrakcyjnego jest w stanie wyczyścić pokrowiec oraz kilka milimetrów gąbki.

Najwygodniej jest prać materac na łóżku, gdzie zazwyczaj się znajduje. W przypadku prania z obu stron, zalecamy klientom przygotowanie kilku misek lub garnków, które należy umieścić między łóżkiem a materacem, aby umożliwić lepsze schnięcie.

Materac można prać z jednej lub z obu stron. Większość materacy ma jedno wykorzystywane miejsce, ale istnieją również materace dwustronne, takie jak modele zimowe/letnie.

Podczas prania materaca usuwamy brud, kurz, zarazki i roztocza, co poprawia jego higienę. Niestety, nie możemy zagwarantować, że każda pojedyncza plama i każdy zaciek zostanie usunięty z materaca. Często nie da się pozbyć plam z krwi, żółtych zacieków z potu lub moczu, nawet przy użyciu mocnych środków odplamiaczy. Dlatego nie możemy zagwarantować, że każda plama zostanie usunięta.

Pranie materaca metodą ekstrakcyjną pozwala uzyskać:

 • Dogłębnie wyczyszczoną powierzchnię tapicerki
 • Materac będzie odkażony
 • Roztocza kurzu zostaną wyeliminowane
 • Usunięte zostaną ślady po płynach fizjologicznych
 • Usunięta zostanie większość plam
 • Znikną ślady po zwierzętach
 • Możesz także dodatkowo zwiększyć ochronę tapicerki, zamawiając zabieg przeciwalergiczny preparatem Alergoff.
Pranie materaca w Łodzi Pranie Materacy

Jak przygotować się do prania materaca.

Materac może być prany z jednej lub obu stron. Niektóre materace mają tylko jedną stronę do spania. Najlepiej prać materac na łóżku, tam gdzie zwykle leży. W przypadku prania jednostronnego nie są potrzebne żadne dodatkowe przygotowania ze strony klienta. W przypadku prania z obu stron zalecamy klientom przygotowanie kilku naczyń, misek lub garnków, które należy umieścić między łóżkiem a materacem, aby dolna, wyprana strona miała dostęp do powietrza.

Poprzez pranie ekstrakcyjne materac jest w stanie zyskać na higienie, ponieważ jest pozbawiany roztoczy, zarazków, kurzu oraz brudu. Niemniej jednak, nie możemy zagwarantować, że każda pojedyncza plama oraz każdy zaciek zostaną usunięte z materaca. Niektóre plamy i zacieki mogą uszkodzić pokrowiec i okazać się nie do usunięcia.

Gwarantujemy, że po naszym praniu materacy będziecie Państwo w 100% zadowoleni z rezultatu.

Zapewniamy naszych klientów, że po profesjonalnym praniu materaca usuniemy większość zabrudzeń, kurzu, roztoczy i zarazków. Chociaż większość plam zostanie usunięta, niestety nie możemy zagwarantować, że każda pojedyncza plama zostanie usunięta. Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie w praniu materacy, oferujemy Gwarancję Zadowolenia naszym klientom: jeśli wynik prania materaca nie spełni oczekiwań klienta, zwrócimy do 100% kosztów usługi.

Oferujemy wolne terminy na jutro dla większości naszych usług prania materacy. Jeśli jednak klienci mają pilne przypadki, możemy zaoferować nawet dzisiejszy termin. Nasze ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych firm oferujących podobne usługi. [cennik]

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z materaca

W materacu mogą gromadzić się różne źródła nieprzyjemnego zapachu, takie jak płyny fizjologiczne, pleśń czy roztocza. W większości przypadków nasza metoda prania ekstrakcyjnego jest w stanie rozpuścić i wypłukać źródło zapachu z pokrowca materaca. Jednakże, w niektórych przypadkach, źródło zapachu może znajdować się głębiej, poza zasięgiem prania ekstrakcyjnego. W takiej sytuacji nie możemy zagwarantować całkowitego usunięcia nieprzyjemnego zapachu z materaca.

Ile kosztuje pranie materaca w Łodzi.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług prania materacy. Koszt prania materaca jednoosobowego wynosi od 50 do 100 zł, w zależności od tego, czy materac będzie prany z jednej strony czy z obu stron.

Pranie materaca dwuosobowego w Łodzi kosztuje od 100 do 200 zł.

Przy zamówieniu przez formularz internetowy, oferujemy 10% zniżki na całą usługę.

Prosimy zauważyć, że minimalna kwota zamówienia to 100 zł.

Pranie materaca w Łodzi Pranie Materaca Dwuosobowego B Pranie materaca w Łodzi Pranie Materaca Dwuosobowego A
Pranie materaca w Łodzi Pranie Materaca Jednoosobowego B Wykonanie prania materaca jednoosobowego Pranie Materaca Jednoosobowego A

Schnięcie materaca.

Czas schnięcia materaca wynosi zwykle od 10 do 15 godzin. Niezależnie od pory roku, materac wysycha w mieszkaniu w podanym czasie. Aby przyspieszyć proces schnięcia materaca, można postawić przy nim wentylator lub wiatrak na krześle.

Zabieg przeciwalergiczny na materacu w Łodzi preparatem Alergoff.

Najczęściej występującą formą alergii jest alergia na roztocza kurzu domowego.

Zabieg przeciwalergiczny przy użyciu preparatu Alergoff na świeżo wypranym materacu pozwala na zmniejszenie ilości roztoczy przez okres około pół roku.

Po wypraniu materaca zawiera on minimalną ilość roztoczy, ponieważ zostają one mechanicznie wypłukane z pokrowca materaca. Jeśli ilość roztoczy w pokrowcu materaca jest minimalna, zabieg przeciwalergiczny ma sens, ponieważ zatrzymuje rozmnażanie roztoczy. Koszt takiego zabiegu znajduje się w naszym cenniku.

Nie pierzemy materace z wypełnieniem egzotycznym.

W większości materacy pod pokrowcem znajduje się gąbka, jednak zdarzają się materace z nietypowym wypełnieniem, takim jak mata kokosowa, trawa morska, koński włos czy łuska gryczana, które mogą powodować przebarwienia po namoczeniu. Metoda prania ekstrakcyjnego nie jest odpowiednia dla takich materacy. Bardzo prosimy, aby przed złożeniem zamówienia na pranie materaca, upewnić się, że pod pokrowcem znajduje się gąbka.

Pranie materaca w Łodzi Pranie Materacy

Warto skorzystać z usług Firmy Biały Słoń

Firma Biały Słoń sp. z o.o. specjalizuje się w profesjonalnym praniu ekstrakcyjnym od 2012 roku. W ciągu tych lat obsłużyliśmy z powodzeniem ponad 8000 klientów, zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów, dlatego każde zlecenie jest objęte Gwarancją Zadowolenia.

Atuty firmy Biały Słoń to:

 • szybki termin realizacji prania (przyjedziemy jutro lub w ciągu 1-2 dni),
 • konkurencyjne ceny,
 • sprzęt i środki firmy Karcher,
 • łatwy i przyjemny kontakt z biurem,
 • zlecenie będzie realizować doświadczona ekipa,
 • bezpłatny dojazd na terenie Łodzi,
 • wygodne formy płatności (gotówka, przelew).

Gwarancja jakości Białego Słonia

Cennik prania materacy w Łodzi

Minimalna kwota zamówienia 100zł. Dojazd na terenie Łodzi bezpłatny

Usługa

Cena za jednostkę

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Łodzi Pranie Materacy

Odplamianie tapicerki oraz usuwanie zapachów (podczas prania tapicerki) **

w cenie

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Łodzi Fenixclean Pranie

Pranie materaca jednoosobowego z jednej strony

50 / 45* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Łodzi Fenixclean Pranie

Pranie materaca jednoosobowego z obu stron

100 / 90* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Łodzi Fenixclean Pranie

Pranie materaca dwuosobowego z jednej strony

100 / 90* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Łodzi Fenixclean Pranie

Pranie materaca dwuosobowego z obu stron

200 / 180* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Łodzi Pranie Materacy

Zabieg przeciwalergiczny preparatem Allergoff

od 50 / 45* zł

* Ceny ze zniżką przy zamówieniu online

** Ceny są cenami brutto.

*** Nie gwarantujemy, że usuniemy wszystkie plamy (mogą nie zejść plany z krwi, tłuste plamy, klej). Nie gwarantujemy, że znikną wszystkie nieprzyjemne zapachy (źródło zapachu może być głęboko w gąbce). Więcej o plamach i zapachach

Opinie naszych klientów

1161 pięciogwiazdkowych opinii na mapach Google
Biały Słoń – profesjonalne pranie tapicerki meblowej, materacy, wykładziny i dywanów w Łodzi Google Reviews
5.0 | 1161 pozytywnych opinii

Skorzystałam z usług firmy Biały Słoń w zakresie prania mocno zabrudzonej sofy. Usługa została wykonana z należytą starannością, bardzo dokładnie, pełen profesjonalizm! Dostosowują godzinę wykonywania swoich usług do potrzeb klienta. Będę korzystała z oferty firmy, serdecznie polecam!

Kasia Lisowska

Czyszczenie tapicerki przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Na pewno skorzystam z usług tej firmy ponownie.

Martyna Jasińska

Profesjonalna firma. Pan piorący tapicerkę był bardzo punktualny, kulturalny, jestem bardzo zadowolony z usługi.

Matt Jediknight

Realizacja i terminowość, zgodnie z ustaleniami, pełen profesjonalizm. Wykładzina i narożnik po czyszczeniu jak nowe. Polecam i na pewno sam będę korzystał w miarę potrzeb!

Grzegorz Fudala

Bardzo polecam tę firrmę. Szybko, dokładnie i profesjonalnie, efekt widać gołym okiem. Polecam!

Ewa Sutryk

Jasnobeżowa sofa po czyszczeniu wygląda prawie jak nowa. Tak samo fotel i krzesła. Nie spodziewałem, że plamy tak skutecznie da się usunąć. Cena przystępna, termin realizacji krótki, szybki kontakt i jakość wysoka. Polecam 🙂

Jarosław Howdun

Bardzo profesjonalnie i szybko wykonana usługa. Kanapa wygląda niemalże jak nowa 🙂 Doskonały kontakt z firmą, sympatyczna obsługa. Pracę wykonał Pan Aleksiej. Będę polecać!

Wiktoria Wargocka

Bardzo polecam firmę! Usługi profesjonalne, kanapa wygląda i pachnie jak nowa. Cały proces czyszczenia odbył się punktualnie i szybko, usunięto problematyczne zabrudzenia. Na pewno skorzystamy ponownie.

Marta Cieśla

Często zadawane pytania. Pranie materaca Łódź

Średni czas schnięcia materaca 10 -15 godzin.

Zgodnie z naszym doświadczeniem nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że każda plama i każdy zaciek zostaną całkowicie usunięte z materaca. Niektóre z nich mogą być trudne do usunięcia i mogą uszkodzić pokrowiec materaca, przez co nie będą usuwalne.

Niektóre materace mają tylko jedną stronę do spania, podczas gdy inne posiadają dwie strony – zimową i letnią.

Jeśli materac jest używany tylko z jednej strony, to pranie z obu stron nie ma sensu i nie jest konieczne.

Dobrze wykonane pranie materaca powinno pozostawić materac bez żadnych śladów środków chemicznych. Profesjonalne środki do prania materacy są zaprojektowane tak, aby nie powodować alergii i były skuteczne w usuwaniu roztoczy, kurzu i innych zanieczyszczeń. Po użyciu środka do prania materaca, zawsze powinno nastąpić dokładne wypłukanie materaca czystą wodą, aby usunąć pozostałości środka.

Oferujemy specjalne środki do usuwania zapachu moczu z materaca, jednakże źródło zapachu może znajdować się w głębi gąbki, gdzie nasze środki i metoda prania nie docierają. Nie możemy zatem zagwarantować, że nieprzyjemny zapach zostanie całkowicie usunięty, ale w większości przypadków udaje nam się go zniwelować.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w praniu materacy i wykorzystaniu odpowiednich środków chemicznych, z minimalnym ryzykiem dla materiału, nie uszkodziliśmy jeszcze żadnego materaca. W trakcie prania, nasze środki chemiczne są wypłukiwane z powierzchni materaca czystą wodą, co pomaga w szybkim procesie schnięcia. Nasza metoda prania pozwala na bezpieczne i skuteczne pranie materacy, bez uszkodzeń pokrowców czy gąbek.

Średni czas prania materaca jednoosobowego wynosi od 20 do 30 minut, natomiast pranie materaca dwuosobowego zazwyczaj zajmuje od 30 do 60 minut.

Profesjonalne pranie materacy w Łodzi

Zadzwoń i zamów

  Wybierz usługi prania